PDF Tisk Email

tyden_pro_rodinu_baner-570x160_1


Myšlenka Týdne pro rodinuNajdete_nas_na_facebooku


Tisíce rodin na celém světě si každoročně připomínají patnáctý květen jako Mezinárodní den rodiny. Také v ČR probíhá řada akcí, které oslavují nejbanálnější lidskou zkušenost, že v rodině je místo pro každého, že rodina je místem bezpečí a zázemí, místem naplněných vztahů, bezpečným prostorem pro růst a zrání.

V řadě míst probíhají akce přístupné nejširší veřejnosti. K myšlence vyzvdvihnout 15. května jako Mezinárodní den rodiny a prožít týden oslav se každoročně zapojují nejrůznější subjekty – rodinnými a mateřskými centry počínaje a jednotlivými městy (Hodonín, Třebíč, Zlín, Znojmo) nebo krajskými úřady (KÚ Jihomoravského kraje) konče. Vyhlašovatelem Týdne pro rodinu je naše Asociace center pro rodinuorganizátory kampaně TPR její členská centra.

Do kalendáře akcí, které v rámci Týdne pro rodinu proběhnou, je vždy možné přihlásit jakoukoliv událost, která ve městech a obcích bude probíhat a která je určena rodinám nebo se problematiky rodiny dotýká.

Smyslem Týdne pro rodinu je ocenit všechno dobré, co v rodinách nacházíme: místo důstojného růstu i stárnutí, nekonečnou trpělivost při výchově, obětavost i velkorysost, úsilí investované do budování kvalitních vztahů, solidaritu, úctu a věrnost.

Hlavní CÍLE TÝDNE PRO RODINU jsou dva:
1. Podpořit rodinu jako takovou. Jako instituci, o které se říká, že je základem společnosti a přes všechny možné výhrady je stále tím nejlepším, co k soužití máme.
2. Dát rodinám příležitost, aby se na nejrůznějších akcích bavily, slavily a bylo jim spolu dobře.

Informace k Týdnu pro rodinu 2017 najdete zde»


 
 

Členská centra


Časopis Rodinný život

RZ_2_2013
Časopis pro celou rodinu, který vydává Centrum pro rodinný život v Olomouci, se čtenářsky zábavným a přitom i odborným způsobem zaměřuje na problematiku výchovy dětí, vztahy mezi manželi, na duchovní život rodiny, život v neúplné rodině, seniorský věk a další zajímavá témata. Je určený každému, kdo v rodině žije, nebo kdo se profesně zabývá problematikou rodinného života. Více»